Fundacja Bez Dzwonka

"Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do  szacunku."

Janusz Korczak

Pomysł powstania Fundacji zrodził się z szacunku dla dzieci i potrzeby ich wsparcia we współczesnym świecie.  Mimo wielu dokonań naukowych i niezwykłemu rozwojowi wszystkich dziedzin życia, w większości przypadków polska szkoła pozostała nadal miejscem, gdzie nic się nie zmieniło od 200 lat. Odkrycia neurobiologów na temat pracy mózgu w żaden sposób nie znalazły zastosowania w pracy z dzieckiem . Wiadomo współcześnie już wystarczająco dużo o tym, co ważne dla mózgu dziecka, dla jego rozwoju, o mechanizmach uczenia się i odczuwania szczęścia. Rozmowy z osobami wrażliwymi na dobro dziecka potwierdziły potrzebę zmiany, zauważa ją już szerokie grono rodziców i nauczycieli . Fundacja to platforma, dzięki której spotkają się rodzice i nauczyciele , chcący stworzyć dzieciom miejsce do bezpiecznego rozwoju.

Działalność Fundacji opierać się będzie na dwóch głównych filarach. Prowadzenie i rozwijanie  Centrum Edukacji Domowej i Strefy dla Dorosłych – rodziców i nauczycieli w celu stworzenia alternatywnego dla tradycyjnego nurtu pedagogiki.

Założyciel Fundacji:

Elwira
Cisowska–Kozak

magister biologii, specjalista antropolog, wieloletni nauczyciel